sobota, 17 lutego 2018

Jarmark Walentynowy 2018 w Starachowicach

W dniach 16-18 lutego 2018 roku, w Starachowicach odbywa się pierwszy Jarmark Walentynkowy.
W dniu dzisiejszym (17 lutego), było wielu wystawców. między innymi browar Koreb z Łasku; Swojskie Jadło z Opola, oferujące wędliny; Regionalne Smaki z Piekar Śląskich, oferujące wędliny, sery i miody; Wszystkie Przyprawy Świata, oferujące bardzo duży asortyment przypraw z całego świata. A w namiocie obok wejścia, można dostać za darmo gorącą czekoladę. Znajdziemy tam również stoisko Skarpetki z imieniem, z firmy Wiolmar z Kaliszkowic Kaliskich.























sobota, 2 września 2017

Dni Starachowic 2017 - dzień pierwszy

W dniu wczorajszym (1.09.2017) zaczęły się Dni Starachowic . Na stadionie miejskim przy ulicy Szkolnej, tego dnia odbyły się występy lokalnych wykonawców. Gwiazdami wieczoru były DJ Wika i Halina Kunicka.
Były również atrakcje dla dzieci, festiwal miodu, stoisko z piernikami, food trucki. Swoje stoiska miały również szkoły Żak i ZDZ. 
PKWiK również mieli swoj namiot, gdzie rozdawali sprafnionym wodę, również wodę sodową z sokiem. 
Organizatorem imprezy Dni Starachowic jest Starachowickie Centrum Kultury.












środa, 16 sierpnia 2017

Piknik militarny - Święto Wojska Polskiego 2017

  Dnia 15 sierpnia, z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, na placu na Szlakowisku w Starachowicach, odbył się piknik militarny.
W pikniku udział wzięli między innymi delegacje z Muzeum Orła Białego że Skarżyska – Kamiennej, harcerze z hufca ZHP Starachowice, gracze ASG z drużyny harcerskiej Sparta.
Odbyła się również prezentacja pojazdów wojskowych, produkowanych i remontowanych w Starachowicach, którą prowadził mgr inż. Paweł Ronduda z Star San Duo. Prezentowanymi pojazdami, były:
- Trzy samochody ciężarowe Star 266 M2
- Honker Skorpion 3 – lekko opancerzony samochód ze stanowiskiem karabinu maszynowego, umiejscowionego na dachu pojazdu
- Honker z okleinami „Regulacja Ruchu”.
Odbyły się występy zespołów patriotycznych Wiarusy i Patrol.
Przez harcerzy była zorganizowana strzelnica, na której można było strzelać z replik ASG.







niedziela, 13 sierpnia 2017

Witam na info blogu

Witam na moim blogu informacyjnym - niusowym. Będę tu publikował niusy. Nie tylko ze Starachowic, ale i z innych miast.
Zapraszam również na mój kanał niusowy na You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCouPTnKU6sTLxitU1hrfeKw

Pozdrawiam
Tomasz Gawroński